Lubomír Srnský – člen skupiny historického šermu REGO

Lubomír Srnský

Lubomír Srnský

Obchodník, zakládající člen od r. 1980


Od samého počátku je vedoucím skupiny. Obratným střídáním prvků demokracie s projevy despocie dovede věci ve většině případů tam, kam chtěl. Kromě šermu a vedení zastává též funkci manažera, scénáristy a režiséra vystoupení, občas řídí vozidlo a podílí se na výrobě většiny rekvizit. Charakterizuje ho energičnost a nadšení, díky čemuž se pouštíme do podniků, na které bychom jinak neměli odvahu, například do stavby vlastní šermírny, či stanovení si cíle vystoupit na všech přístupných hradech a zámcích České republiky.

Vyhovují mu role suverénních šermířů i polohy komické. K jeho nejlepším postavám patří „zabiják“ ze snad nejslavnějšího vystoupení „Bradýř”, nezapomenutelná je též „babička” z kusu „Vo Honzovi pohádka“. Občas se odreaguje jako prostý pikenýr v řadách Regimentu zemské hotovost.

Aktivní členové

Lubomír Srnský Miroslav Feistauer Jiří Louda Libor Kukačka-Erlebach Alenka Kukačková Pavel Horáček Ondřej Capoušek David Ulrych Václav Kulhánek Roman Karásek Milan Klíma Libor Hájek Štěpán Kuřík Václava Kuříková Karel Hroch Petr Otradovský Nováčci Bohouš Pršala Tomáš Esentier Jiří Vlach Martin Teplý

REGO – Novinky

Pátek 22.4.2022, 10:26

Mrkněte do rubriky chystáme.

Pátek 4.3.2022, 8:38

Co je nového ve skupině??? Díky poslední eře se naše šermířsko-pohádkové vystoupení s názvem Mazaný lazebník udrželo v repertoáru o něco déle než je běžné. Ale pro letošní rok jsme začali cvičit vystoupení nové, doufáme že vše stihneme a budeme připraveni na první vystoupení, které se bude konat v Jilemnici a na Hradě Pecka. A aby toho nebylo málo budeme se opět účastnit akcí regimentu zemské hotovosti a pokusíme se pro vás i něco natočit. :-) Takže sledujte náš FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme.

Pátek 13.8.2021, 14:57

Máme nové příspěvky v sekci chystáme. Mrkněte se tam a zjistíte kde budeme v nejbližší době vystupovat.

Pondělí 14.6.2021, 9:12

Opět se podíváme na hrad Pecka. Neděle 20.6.2021 od 13:00.

Pátek 31.7.2020, 23:51

2020 V SEKCI CHYSTÁME!!!