Lubomír Srnský – člen skupiny historického šermu REGO

Lubomír Srnský

Lubomír Srnský

Obchodník, zakládající člen od r. 1980


Od samého počátku je vedoucím skupiny. Obratným střídáním prvků demokracie s projevy despocie dovede věci ve většině případů tam, kam chtěl. Kromě šermu a vedení zastává též funkci manažera, scénáristy a režiséra vystoupení, občas řídí vozidlo a podílí se na výrobě většiny rekvizit. Charakterizuje ho energičnost a nadšení, díky čemuž se pouštíme do podniků, na které bychom jinak neměli odvahu, například do stavby vlastní šermírny, či stanovení si cíle vystoupit na všech přístupných hradech a zámcích České republiky.

Vyhovují mu role suverénních šermířů i polohy komické. K jeho nejlepším postavám patří „zabiják“ ze snad nejslavnějšího vystoupení „Bradýř”, nezapomenutelná je též „babička” z kusu „Vo Honzovi pohádka“. Občas se odreaguje jako prostý pikenýr v řadách Regimentu zemské hotovost.

Aktivní členové

Lubomír Srnský Miroslav Feistauer Jiří Louda Libor Kukačka-Erlebach Alenka Kukačková Pavel Horáček Ondřej Capoušek David Ulrych Václav Kulhánek Roman Karásek Milan Klíma Libor Hájek Štěpán Kuřík Václava Kuříková Karel Hroch Petr Otradovský Nováčci Bohouš Pršala Tomáš Esentier Jiří Vlach Martin Teplý

REGO – Novinky

Úterý 28.5.2019, 14:04

PECKA, tedy ŠERMÍŘSKÁ PECKA

festival historických a šermířských vystoupení na hradě Pecka. Podrobnosti najdete v rubrice Chystáme.

Děkujeme za podporu

Pondělí 1.4.2019, 21:17

Tak je tu nová sezóna a akce lze nalézt v rubrice CHYSTÁME. Mrkněte tam, je zde první akce ve Vrchlabí, ale budou postupně přibívat i další akce a ne jenom naše REGO, ale i s RZH.

Pondělí 16.7.2018, 22:05

Plán turné roku 2018 zveřejněn v rubrice CHYSTÁME

Pondělí 4.6.2018, 22:17

Nové akce v rubrice chystáme

Vítáme Vás opět na našich stránkách. V rubrice chystáme můžete najít naše akce.

Pokud by Vás zajímali i akce Regimentu zemské hotovosti, kde jsme členy, podívejte se na tyto stánky. RZH

Čtvrtek 20.7.2017, 18:35

Všechny naše akce na turné 2017

můžete vidět na portálu Kudy z nudy

a nebo v kategorii chystáme.