Historie skupiny historického šermu REGO

Skupina historického šermu REGO (zkratka Renesance a Gotika) začala psát svoji historii roku 1980. Za dobu svého fechtování jsme předvedli více než tisícovku vystoupení, z toho asi polovinu na hradech a zámcích.

První vystoupení Studenec 13.9.1982
První vystoupení Studenec 13. 9. 1982

Absolvovali jsme a i nadále absolvujeme (společně s Regimentem zemské hotovosti) desítky bitev a sami jich nemálo uspořádali – v Novém Městě pod Smrkem, Vrchlabí a na Pecce (viz statistika), kde naše tradice pokračuje rok co rok.

Vystoupili jsme na nejvýznamnějších horách vlasti Sněžce, Řípu a Blaníku, přičemž z prvních dvou máme i vlastní výroční turistické známky.

REGO vyhlíží z temene Řípu šťastné zítřky
REGO vyhlíží z temene Řípu šťastné zítřky

Zúčastnili jsme se pěti šermířských festivalů (Praha, Hradec Králové, Budyně), spotřebovali jsme čtyři automobily Škoda 1203, 1× Mitsubishi, 1× Peugeot a několik desítek kilogramů oblečení, bot a železa v podobě čepelí, štítů, seker apod.

Vystoupení Jilemnice 1985
Vystoupení Jilemnice 1985

Také jsme zkonzumovali na 1 204 kg sýrů značky REGO. Vystřídali jsme čtyři tělocvičny a osmkrát se stěhovali. Pětkrát jsme budovali klubovnu a jednou jsme málem koupili zříceninu hradu. Jeden hrad jsme chtěli postavit, ale nakonec máme postavenou jednu garáž a jednu šermírnu.

Naše vlastnoručně zbudovaná šermírna
Naše vlastnoručně zbudovaná šermírna

Konečně jsme si vytkli za cíl zdolat všechny hrady a zámky v naší zemi svými vystoupeními, na čemž usilovně a zdárně pracujeme. (viz statistika)

REGO – Novinky

Pondělí 26.9.2022, 8:34

Málem bychom zapomněli. Na historických dnech v Palmanově jsme se účastnili turnaje a obsadili jsme první a také dělené druhé místo!

Takže v tomto roce jsme se účastnili dvou turnajů v šermířských choreografiích. První byl na historických dnech na hradě Kurovice. Odtud jsme si přivezli cenné informace a zkušenosti. Druhým turnajem byl již jmenovaný turnaj v Palmanově (Itálie).

Pondělí 26.9.2022, 7:57

Ahoj přátelé a kamarádi. Poslední akce v sekci chystáme je vystoupení na zámku Svijany, ale věřte že nezahálíme. Od té doby jsme byli vystupovat v Italii — Palmanova a na bitvě na Bílé Hoře...také v Petrovicích, kde jsme vystupovali s poměrně novým vystoupením. V následujících měsících nás ještě čeká bitva v Grolle

https://www.slagomgrolle.nl/ a přes zimu se budeme chystat na nadcházející sezónu. V plánu jsou nové souboje a rozvoj vystoupení. :-) Děkujeme

Úterý 7.6.2022, 23:36

Co je nového ve skupině??? Po nějaké době se opět hlásíme s novinkami. Po tom co jste nás mohli vidět na Valdštejnských slavnostech v Jičíně a také na hradě Kurovice na Historických dnech se na vás těšíme na naší další akci! Jedná se o Šermířskou Pecku. Ovšem předtím můžete některé naše kolegy vidět i na moc pěkné bitvě ve městě Bourtange (NL). Ano je to cizina...i tam se naše cesty zamířili. Sledujte FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme. Tam se dozvíte více o chystaných akcích.

Pátek 22.4.2022, 10:26

Mrkněte do rubriky chystáme.

Pátek 4.3.2022, 8:38

Co je nového ve skupině??? Díky poslední eře se naše šermířsko-pohádkové vystoupení s názvem Mazaný lazebník udrželo v repertoáru o něco déle než je běžné. Ale pro letošní rok jsme začali cvičit vystoupení nové, doufáme že vše stihneme a budeme připraveni na první vystoupení, které se bude konat v Jilemnici a na Hradě Pecka. A aby toho nebylo málo budeme se opět účastnit akcí regimentu zemské hotovosti a pokusíme se pro vás i něco natočit. :-) Takže sledujte náš FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme.