Aktivity skupiny historického šermu REGO

Aktivity skupiny historického šermu REGO vyplývají z její podstaty. Předně jde o historický šerm zasazený do období gotiky a především třicetileté války.

REGO v gotice

Svá vystoupení koncipuje skupina jako ucelená představení s humorným nábojem. Naším dlouhodobým cílem je vystoupit na všech přístupných hradech a zámcích České republiky. Snažíme se toho dosáhnout víkendovými výjezdy a týdenním letním turné. Již jsme výrazně za polovinou cesty za svým cílem.

Pořádali jsme několik bitev v Novém Městě pod Smrkem a ve Vrchlabí, až jsme nalezli své domovské působiště na hradě Pecka. Zde pořádáme již tradiční dobývání. Romantický a uzavřený komplex hradního nádvoří a zřícenin starého paláce poskytuje ideální prostor pro náš komponovaný program, předváděný za účasti spřátelených šermířských skupin.

Dobývání Pecky

Vedle vlastního šermu se v poslední době začaly rozvíjet doprovodné aktivity pro obveselení vlastní i veřejnosti, jako jsou vystoupení „mužoretů“ (pánské mažoretky) či scénka s historickými lyžníky. Někteří členové se příležitostně věnují plivání ohně, chůzi po skle a jiným podobným kouskům. Velká část členů skupiny též hraje ve Vlasteneckém divadelním spolku.

Divadelní představení Tři mušketýři

REGO – Novinky

Úterý 7.6.2022, 23:36

Co je nového ve skupině??? Po nějaké době se opět hlásíme s novinkami. Po tom co jste nás mohli vidět na Valdštejnských slavnostech v Jičíně a také na hradě Kurovice na Historických dnech se na vás těšíme na naší další akci! Jedná se o Šermířskou Pecku. Ovšem předtím můžete některé naše kolegy vidět i na moc pěkné bitvě ve městě Bourtange (NL). Ano je to cizina...i tam se naše cesty zamířili. Sledujte FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme. Tam se dozvíte více o chystaných akcích.

Pátek 22.4.2022, 10:26

Mrkněte do rubriky chystáme.

Pátek 4.3.2022, 8:38

Co je nového ve skupině??? Díky poslední eře se naše šermířsko-pohádkové vystoupení s názvem Mazaný lazebník udrželo v repertoáru o něco déle než je běžné. Ale pro letošní rok jsme začali cvičit vystoupení nové, doufáme že vše stihneme a budeme připraveni na první vystoupení, které se bude konat v Jilemnici a na Hradě Pecka. A aby toho nebylo málo budeme se opět účastnit akcí regimentu zemské hotovosti a pokusíme se pro vás i něco natočit. :-) Takže sledujte náš FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme.

Pátek 13.8.2021, 14:57

Máme nové příspěvky v sekci chystáme. Mrkněte se tam a zjistíte kde budeme v nejbližší době vystupovat.

Pondělí 14.6.2021, 9:12

Opět se podíváme na hrad Pecka. Neděle 20.6.2021 od 13:00.