Aktivity skupiny historického šermu REGO

Aktivity skupiny historického šermu REGO vyplývají z její podstaty. Předně jde o historický šerm zasazený do období gotiky a především třicetileté války.

REGO v gotice

Svá vystoupení koncipuje skupina jako ucelená představení s humorným nábojem. Naším dlouhodobým cílem je vystoupit na všech přístupných hradech a zámcích České republiky. Snažíme se toho dosáhnout víkendovými výjezdy a týdenním letním turné. Již jsme výrazně za polovinou cesty za svým cílem.

Pořádali jsme několik bitev v Novém Městě pod Smrkem a ve Vrchlabí, až jsme nalezli své domovské působiště na hradě Pecka. Zde pořádáme již tradiční dobývání. Romantický a uzavřený komplex hradního nádvoří a zřícenin starého paláce poskytuje ideální prostor pro náš komponovaný program, předváděný za účasti spřátelených šermířských skupin.

Dobývání Pecky

Vedle vlastního šermu se v poslední době začaly rozvíjet doprovodné aktivity pro obveselení vlastní i veřejnosti, jako jsou vystoupení „mužoretů“ (pánské mažoretky) či scénka s historickými lyžníky. Někteří členové se příležitostně věnují plivání ohně, chůzi po skle a jiným podobným kouskům. Velká část členů skupiny též hraje ve Vlasteneckém divadelním spolku.

Divadelní představení Tři mušketýři

REGO – Novinky

Úterý 28.5.2019, 14:04

PECKA, tedy ŠERMÍŘSKÁ PECKA

festival historických a šermířských vystoupení na hradě Pecka. Podrobnosti najdete v rubrice Chystáme.

Děkujeme za podporu

Pondělí 1.4.2019, 21:17

Tak je tu nová sezóna a akce lze nalézt v rubrice CHYSTÁME. Mrkněte tam, je zde první akce ve Vrchlabí, ale budou postupně přibívat i další akce a ne jenom naše REGO, ale i s RZH.

Pondělí 16.7.2018, 22:05

Plán turné roku 2018 zveřejněn v rubrice CHYSTÁME

Pondělí 4.6.2018, 22:17

Nové akce v rubrice chystáme

Vítáme Vás opět na našich stránkách. V rubrice chystáme můžete najít naše akce.

Pokud by Vás zajímali i akce Regimentu zemské hotovosti, kde jsme členy, podívejte se na tyto stánky. RZH

Čtvrtek 20.7.2017, 18:35

Všechny naše akce na turné 2017

můžete vidět na portálu Kudy z nudy

a nebo v kategorii chystáme.