Aktivity skupiny historického šermu REGO

Aktivity skupiny historického šermu REGO vyplývají z její podstaty. Předně jde o historický šerm zasazený do období gotiky a především třicetileté války.

REGO v gotice

Svá vystoupení koncipuje skupina jako ucelená představení s humorným nábojem. Naším dlouhodobým cílem je vystoupit na všech přístupných hradech a zámcích České republiky. Snažíme se toho dosáhnout víkendovými výjezdy a týdenním letním turné. Již jsme výrazně za polovinou cesty za svým cílem.

Pořádali jsme několik bitev v Novém Městě pod Smrkem a ve Vrchlabí, až jsme nalezli své domovské působiště na hradě Pecka. Zde pořádáme již tradiční dobývání. Romantický a uzavřený komplex hradního nádvoří a zřícenin starého paláce poskytuje ideální prostor pro náš komponovaný program, předváděný za účasti spřátelených šermířských skupin.

Dobývání Pecky

Vedle vlastního šermu se v poslední době začaly rozvíjet doprovodné aktivity pro obveselení vlastní i veřejnosti, jako jsou vystoupení „mužoretů“ (pánské mažoretky) či scénka s historickými lyžníky. Někteří členové se příležitostně věnují plivání ohně, chůzi po skle a jiným podobným kouskům. Velká část členů skupiny též hraje ve Vlasteneckém divadelním spolku.

Divadelní představení Tři mušketýři

REGO – Novinky

Pondělí 26.9.2022, 8:34

Málem bychom zapomněli. Na historických dnech v Palmanově jsme se účastnili turnaje a obsadili jsme první a také dělené druhé místo!

Takže v tomto roce jsme se účastnili dvou turnajů v šermířských choreografiích. První byl na historických dnech na hradě Kurovice. Odtud jsme si přivezli cenné informace a zkušenosti. Druhým turnajem byl již jmenovaný turnaj v Palmanově (Itálie).

Pondělí 26.9.2022, 7:57

Ahoj přátelé a kamarádi. Poslední akce v sekci chystáme je vystoupení na zámku Svijany, ale věřte že nezahálíme. Od té doby jsme byli vystupovat v Italii — Palmanova a na bitvě na Bílé Hoře...také v Petrovicích, kde jsme vystupovali s poměrně novým vystoupením. V následujících měsících nás ještě čeká bitva v Grolle

https://www.slagomgrolle.nl/ a přes zimu se budeme chystat na nadcházející sezónu. V plánu jsou nové souboje a rozvoj vystoupení. :-) Děkujeme

Úterý 7.6.2022, 23:36

Co je nového ve skupině??? Po nějaké době se opět hlásíme s novinkami. Po tom co jste nás mohli vidět na Valdštejnských slavnostech v Jičíně a také na hradě Kurovice na Historických dnech se na vás těšíme na naší další akci! Jedná se o Šermířskou Pecku. Ovšem předtím můžete některé naše kolegy vidět i na moc pěkné bitvě ve městě Bourtange (NL). Ano je to cizina...i tam se naše cesty zamířili. Sledujte FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme. Tam se dozvíte více o chystaných akcích.

Pátek 22.4.2022, 10:26

Mrkněte do rubriky chystáme.

Pátek 4.3.2022, 8:38

Co je nového ve skupině??? Díky poslední eře se naše šermířsko-pohádkové vystoupení s názvem Mazaný lazebník udrželo v repertoáru o něco déle než je běžné. Ale pro letošní rok jsme začali cvičit vystoupení nové, doufáme že vše stihneme a budeme připraveni na první vystoupení, které se bude konat v Jilemnici a na Hradě Pecka. A aby toho nebylo málo budeme se opět účastnit akcí regimentu zemské hotovosti a pokusíme se pro vás i něco natočit. :-) Takže sledujte náš FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme.