Skupina historického šermu REGO nabízí

Naše skupina historického šermu vám nabízí několik typů vystoupení. Především jsou ve stálém repertoáru dva hlavní formáty představení.

Scénický příběh se šermem

Jedná se o 25-30 min vystoupení sestavené z humorného uceleného děje a soubojů rozličnými obvyklými i neobvyklými zbraněmi. Vystoupení je připraveno tak, aby pobavilo celou rodinu. V repertoáru je vždy jeden příběh, který měníme každé dva roky. Aktuálně se chystá znovuzrození úspěšné taškařice „Mazaný lazebník“.

Fotografie z vystoupení

Šermířské pásmo

Především na soubojích lehkými i těžkými zbraněmi postavené cca 20-30 minut dlouhé představení rámuje jednoduchý příběh průby šermířské školy z počátku 17. století. Výhoda tohoto vystoupení je v jeho variabilitě, lze ho například rozdělit na jednotlivé krátké sekvence soubojů nebo naopak děj herecky rozkošatit.

Fotografie ukázky šermu

Současně můžeme nabídnout

  • Stafáže s halapartnami či píkami a bubeníkem, oblíbené při slavnostních příležitostech, jako jsou například svatby, vítání vzácných návštěv atd. Program je možno doplnit souboji, ukázkou boje s píkou atp.

    Halapartníci před senátem
  • Pořadatelům bitev pak jistě přijde vhod naše účast v Regimentu zemské hotovosti, kde ve spolupráci s dalšími skupinami vytváříme kompletní žoldnéřskou jednotku z počátku 17. století s pikenýry, mušketýry, prapory a bubny i dobovým táborem.

  • Pro obveselení secvičili členové skupiny skladbu „Mužoretů“ – pánských mažoretek ve skotských oblečcích.

    Fotografie z vystoupení tzv. Mužoretů
  • Jelikož jsme z hor a máme rádi historii, připravili jsme též humornou scénku z počátků lyžování.

  • Nevyhovuje Vám nic nebo jste chtěli něco trochu jiného? Nevadí, kontaktujte nás a my se pokusíme vyjít vstříc a připravíme návrh dle našich možností.

Ceny nabízených programů jsou smluvní, časová vytíženost značná☺, takže neváhejte a pro bližší informace nás kontaktujte.

REGO – Novinky

Pátek 13.8.2021, 14:57

Máme nové příspěvky v sekci chystáme. Mrkněte se tam a zjistíte kde budeme v nejbližší době vystupovat.

Pondělí 14.6.2021, 9:12

Opět se podíváme na hrad Pecka. Neděle 20.6.2021 od 13:00.

Pátek 31.7.2020, 23:51

2020 V SEKCI CHYSTÁME!!!

Pondělí 8.6.2020, 7:40

I letos se sejdeme na hradě Pecka a to 13.6.2020. Více informací o rogramu na FB stránkách SHŠ Rego nebo v rubrice chystáme.

Pondělí 8.6.2020, 7:39

I letos se sejdeme na hradě Pecka a to 13.6.2020. Více informací o programu na FB stránkách SHŠ Rego nebo v rubrice chystáme.