Skupina historického šermu REGO nabízí

Naše skupina historického šermu vám nabízí několik typů vystoupení. Především jsou ve stálém repertoáru dva hlavní formáty představení.

Scénický příběh se šermem

Jedná se o 25-30 min vystoupení sestavené z humorného uceleného děje a soubojů rozličnými obvyklými i neobvyklými zbraněmi. Vystoupení je připraveno tak, aby pobavilo celou rodinu. V repertoáru je vždy jeden příběh, který měníme každé dva roky. Aktuálně se chystá znovuzrození úspěšné taškařice „Mazaný lazebník“.

Fotografie z vystoupení

Šermířské pásmo

Především na soubojích lehkými i těžkými zbraněmi postavené cca 20-30 minut dlouhé představení rámuje jednoduchý příběh průby šermířské školy z počátku 17. století. Výhoda tohoto vystoupení je v jeho variabilitě, lze ho například rozdělit na jednotlivé krátké sekvence soubojů nebo naopak děj herecky rozkošatit.

Fotografie ukázky šermu

Současně můžeme nabídnout

  • Stafáže s halapartnami či píkami a bubeníkem, oblíbené při slavnostních příležitostech, jako jsou například svatby, vítání vzácných návštěv atd. Program je možno doplnit souboji, ukázkou boje s píkou atp.

    Halapartníci před senátem
  • Pořadatelům bitev pak jistě přijde vhod naše účast v Regimentu zemské hotovosti, kde ve spolupráci s dalšími skupinami vytváříme kompletní žoldnéřskou jednotku z počátku 17. století s pikenýry, mušketýry, prapory a bubny i dobovým táborem.

  • Pro obveselení secvičili členové skupiny skladbu „Mužoretů“ – pánských mažoretek ve skotských oblečcích.

    Fotografie z vystoupení tzv. Mužoretů
  • Jelikož jsme z hor a máme rádi historii, připravili jsme též humornou scénku z počátků lyžování.

  • Nevyhovuje Vám nic nebo jste chtěli něco trochu jiného? Nevadí, kontaktujte nás a my se pokusíme vyjít vstříc a připravíme návrh dle našich možností.

Ceny nabízených programů jsou smluvní, časová vytíženost značná☺, takže neváhejte a pro bližší informace nás kontaktujte.

REGO – Novinky

Pondělí 26.9.2022, 8:34

Málem bychom zapomněli. Na historických dnech v Palmanově jsme se účastnili turnaje a obsadili jsme první a také dělené druhé místo!

Takže v tomto roce jsme se účastnili dvou turnajů v šermířských choreografiích. První byl na historických dnech na hradě Kurovice. Odtud jsme si přivezli cenné informace a zkušenosti. Druhým turnajem byl již jmenovaný turnaj v Palmanově (Itálie).

Pondělí 26.9.2022, 7:57

Ahoj přátelé a kamarádi. Poslední akce v sekci chystáme je vystoupení na zámku Svijany, ale věřte že nezahálíme. Od té doby jsme byli vystupovat v Italii — Palmanova a na bitvě na Bílé Hoře...také v Petrovicích, kde jsme vystupovali s poměrně novým vystoupením. V následujících měsících nás ještě čeká bitva v Grolle

https://www.slagomgrolle.nl/ a přes zimu se budeme chystat na nadcházející sezónu. V plánu jsou nové souboje a rozvoj vystoupení. :-) Děkujeme

Úterý 7.6.2022, 23:36

Co je nového ve skupině??? Po nějaké době se opět hlásíme s novinkami. Po tom co jste nás mohli vidět na Valdštejnských slavnostech v Jičíně a také na hradě Kurovice na Historických dnech se na vás těšíme na naší další akci! Jedná se o Šermířskou Pecku. Ovšem předtím můžete některé naše kolegy vidět i na moc pěkné bitvě ve městě Bourtange (NL). Ano je to cizina...i tam se naše cesty zamířili. Sledujte FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme. Tam se dozvíte více o chystaných akcích.

Pátek 22.4.2022, 10:26

Mrkněte do rubriky chystáme.

Pátek 4.3.2022, 8:38

Co je nového ve skupině??? Díky poslední eře se naše šermířsko-pohádkové vystoupení s názvem Mazaný lazebník udrželo v repertoáru o něco déle než je běžné. Ale pro letošní rok jsme začali cvičit vystoupení nové, doufáme že vše stihneme a budeme připraveni na první vystoupení, které se bude konat v Jilemnici a na Hradě Pecka. A aby toho nebylo málo budeme se opět účastnit akcí regimentu zemské hotovosti a pokusíme se pro vás i něco natočit. :-) Takže sledujte náš FaceBook a taky naše stránky, sekci chystáme.